Практичні заняття

 

День педагогічного новаторства

 

2 листопада 2016 року на базі Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка за участі відділу змісту і технології освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Громадсько педагогічної організації «Академія педагогічної майстерності та навчання дорослих імені І.А. Зязюна» відбувся День педагогічного новаторства.

 

 

В межах цього заходу провідними науковцями Віктором Леонідовичем Мозговим (доктор педагогічних наук, доцент) та Лідією Іванівною Лимаренко (доктор педагогічних наук, доцент) було проведено майстер-класи для студентів коледжу.

 

 

Також, під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Олександра Андрійовича Лавріненко для викладачівКиївського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка та науковців Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України було проведено тренінг професійно-педагогічного зростання. Тренінг передбачав обговорення таких актуальних для сучачної педагогічної освіти проблем саморозвитку професійної майстерності:

- зовнішня та внутрішня педагогічні техніки у професійно-педагогічній диї-взаємодії педагога (Олександр Андрійович Лавріненко, доктор педагогічних наук, професор);

- режисура педагогічної дії (Мозговий Віктор Леонідович, доктор педагогічних наук, доцент);

- розвиток мовленнєвого апарата педагога (Лимаренко Лідія Іванівна, доктор педагогічних наук, доцент).

 

 

За результатами роботи відбулось обговорення в якому взяли участь заступник директора Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Хомич Лідія Олексіївна та завідувач кафедри педагогіки і психології Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка, кандидат педагогічних наук Гомеля Ніна Семенівна.

 

 

Учасники зібрання отримали цінний досвід саморозвитку педагогічної майстерності викладача вищого закладу освіти, практичні вміння та навички саморегуляції власної поведінки у здійсненні дії-взаємодії зі студентами.

 

 

 

 

 

Проведення науково-методичного семінару

«Школа педагогічної майстерності - 2016» в м. Вознесенськ

 

Розвитку педагогічної майстерності у Вознесенській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Обдарованість» Миколаївської обласної ради приділяється велика увага. Для посилення процесів професійно-педагогічного розвитку вчителів, колектив школи-інтернату став співпрацювати з «Академією педагогічної майстерності» Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, у результаті чого на базі школи 2010 року відкрито центр професійного саморозвитку вчителя. У рамках роботи цього центру було проведено відкриті лекції, майстер-класи, методичні семінари, тренінги, надані індивідуальні методичні консультації педагогічним працівникам закладу.

 

 

Відповідно до угоди про співпрацю між «Академією педагогічної майстерності та навчання дорослих ім. І.А. Зязюна» та Вознесенською загальноосвітньою школою-інтернатом І-ІІІ ступенів «Обдарованість» Миколаївської обласної ради та за підтримки директора департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації Веліховської А.Б. 15 квітня 2016 року було проведено науково-методичний семінар «Школа педагогічної майстерності - 2016» для педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл міста Вознесенська та загальноосвітніх шкіл-інтернатів Миколаївської області.

 

 

Організаторами методичного семінару виступили Вознесенська ЗОШІ I-III ступенів «Обдарованість», Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та «Академія педагогічної майстерності та навчання дорослих імені І.А. Зязюна».

 

Мета семінару: формування практичного досвіду та становлення професійної майстерності педагогічних працівників.

 

 

 

В рамках семінару було проведено: знайомство з навчальним закладом – бліц-екскурсія Вознесенською ЗОШ-І І-ІІІ ступенів «Обдарованість» (директор школи-інтернату Доценко Л.О.); відкриття науково-методичного семінару «Школа педагогічноїмайстерності - 2016» (директор департаменту освіти, науки та молоді А.Б.Веліховська);репрезентація «Академії педагогічної майстерності та навчання дорослих імені І.А. Зязюна» (доктор педагогічних наук, доцент В.Л. Мозговий); відкриті лекції «Стратегічні домінанти педагогічної майстерності у саморозвитку особистості вчителя» (доктор педагогічних наук, професор О.А. Лавріненко) та «Режисура педагогічної дії» (доктор педагогічних наук, доцент В.Л. Мозговий); майстер-класи «Майстерність режисури педагогічної дії» (доктор педагогічних наук, доцент В.Л. Мозговий) та «Зовнішня та внутрішня педагогічні техніки у професійно-педагогічній взаємодії вчителя» (доктор педагогічних наук, професор О.А. Лавріненко).

 

По завершенні заходів учасники семінару (більше 50 осіб: Управління освіти Вознесенської міської ради; Науково-методичний центр управління освіти Вознесенської міської ради; педагогічні працівники загальноосвітніх шкіл міста Вознесенська та загальноосвітніх шкіл-інтернатів Миколаївської області.) висловили вдячність викладацькому складу «Академії педагогічної майстерності та навчання дорослих ім. І.А. Зязюна» та організаторам методичного семінару.