відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Якісна освіта в Україні: тенденції, проблеми, перспективи»

відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Якісна освіта в Україні: тенденції, проблеми, перспективи»
28.10.2017 09:00

26-27 жовтня 2017 р. відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Якісна освіта в Україні: тенденції, проблеми, перспективи» у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Співорганізатором заходу виступив Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

 

26 жовтня у Блакитній залі університету у межах пленарного засідання виголосили вітальне слово декан факультету педагогіки, психології та соціальної роботи І.М.Зварич, проректор з наукової роботи Т.В.Марусик. Модератором конференції виступила заступник декана з навчально-методичної роботи, доктор педагогічних наук Т.Д. Федірчик.

 

Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації О.М. Палійчук приєдналася до привітань, акцентувавши увагу на основних напрямах імплементації Закону України «Про освіту»: «Сьогодні перед нами стоїть завдання знайти відповідь на питання, як досягти якості української освіти. Якщо у трьох є спільна мета, то вони й каміння перетворять на золото. Якщо ж мета різна – то навіть золото в їхній руках перетвориться на порох». Доктор психологічних наук, професор М.Г. Іванчук проаналізувала проблеми забезпечення якості освіти на внутрішньоуніверситетському рівні.

 

У пленарному засіданні взяли участь співробітники відділу змісту і технологій навчання дорослих ІПООД НАПН України. З доповіддю про досвід реалізації технології підготовки докторів філософії за освітньо-науковою програмою «Педагогічна освіта і освіта дорослих в Україні і зарубіжжі» в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України виступила доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, головний науковий співробітник Мирослава Петрівна Вовк. Про основні результати і перспективи співпраці ІПООД НАПН України й Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проінформувала кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник Наталія Олександрівна Філіпчук.

 

27 жовтня у приміщенні факультету педагогіки, психології, соціальної роботи відбувся круглий стіл, на якому з доповіддю виступив доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Філіпчук Георгій Георгійович. Академік акцентував увагу на основних проблемах імплементації Закону України «Про освіту», необхідності посилення культуровідповідності змісту сучасної освіти, екстраполяції історичного досвіду педагогічної теорії і практики у сучасних освітніх процесах.

 

Загалом про участь у конференції заявили 170 учених, освітян з вищих навчальних закладів України, Румунії, Польщі та Німеччини. У рамках заходу було представлено фільм про Чернівці, створений з нагоди святкування 26-ої річниці факультету студентами факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, який надав емоційного та творчого натхнення до роботи усім присутнім

 

За результатами конференції опубліковано матеріали Міжнародної науково-практичної конференція «Якісна освіта в Україні: тенденції, проблеми, перспективи».

 

Мирослава Вовк

доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник

головний науковий співробітник відділу змісту і технологій навчання дорослих

Наталія Філіпчук

кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник

провідний науковий співробітник відділу змісту і технологій навчання дорослих