Вебінар «Професійна орієнтація дітей покоління Z»

Вебінар «Професійна орієнтація дітей покоління Z»
12.06.2020 16:00

Покоління Z (їх ще називають «зети», пост-міленіали, Generation Z, Generation M, Net Generation, і Internet Generation) - термін, що застосовується для людей, які народилися між другою половиною дев’яностих та другою половиною двохтисячних. Зазвичай, людей покоління Z вважають дітьми покоління X. Те, що минулі покоління називали «технологіями майбутнього», покоління Z вважає невід'ємною частиною повсякденного життя. Саме це, передусім, відрізняє їх від покоління Y, позаяк дитинство других минуло ще до «технологічного буму».

 

  • Пост-міленіали завжди впевнені та мають гостре критичне мислення. 
  • Діти-Z цінують свободу та особистий інтелектуальний простір.
  • Вони не ставлять питань - вони гуглять.
  • Сприйняття та аналіз інформації - характерна особливість покоління Z.
  • Нелюбов до чітких графіків та дедлайнів.
  • Широке коло знайомств завдяки Інтернету.
  • Вони швидко засвоюють інформацію, але коли її обмаль - стає нудно.
  • Тепер є Гугл, який знає набагато більше й краще, ніж звичайний вчитель.
  • «Z-ти» також не завжди здатні зрозуміти, чому вони повинні перебувати в школі в певний час і хто сказав, що математика має бути після фізкультури.

 

Про всі ці особливості, і навіть більше, говорили упродовж вебінару «ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ ДІТЕЙ ПОКОЛІННЯ Z», що відбувся 12 червня 2020 року за ініціативи відділу психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Спікер онлайн заходу – Заєць Іван Віталійович, практичний психолог, профорієнтолог, молодший науковий співробітник відділу психології праці. 

 

Мета вебінару – ознайомлення учасників з професійною орієнтацією дітей покоління Z.

 

На вебінарі було розглянуто питання щодо головних ознак та індивідуально-типологічних особливостей дітей покоління Z; Виокремлено професійні сфери, що є актуальними та бажаними для цього покоління; Закцентовано увагу на особливостях навчання дітей покоління Z. Спікером також було окреслено сьогоднішні принципи роботи професійної орієнтації в Україні. Також проаналізовано можливі тренди майбутнього у роботі професійної орієнтації, зокрема виокремлено список професій, що знаходяться у зоні ризику та можуть зникнути, а також перелік нових професій, що можуть з’явитися у найближчому майбутньому.

 

Перспективними напрямами, за результатами вебінару, стало  проведення  серії онлайн вебінарів щодо питань профорієнтаційного спрямування з метою підвищення профорієнтаційної компетентності практичних психологів, наукових та науково-педагогічних працівників.