Практика утвердження принципів академічної доброчесності в ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України

Практика утвердження принципів академічної доброчесності в ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України
08.04.2020 08:00

7 квітня 2020 р.у межах реалізації Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP, що упроваджується Американськими Радами з міжнародної освіти, співробітники відділу змісту і технологій педагогічної освіти (завідувач відділу, доктор педагогічних наук Мирослава Петрівна Вовк)  взяла участь у вебінарі «Все, що ви хотіли знати про плагіат».

 

Вебінар проводив Євген Ніколаєв, консультант проєкту SAIUP, співавтор та співупорядник ряду методичних матеріалів, зокрема «Методичні рекомендації для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності» та «Розширений глосарій термінів та понять із академічної доброчесності».

 

На вебінарі йшлося про тонкощі й особливості академічного плагіату, з якими ми зустрічаємося, коли починаємо працювати з цією темою.

 

Зокрема, були висвітлені такі питання:

 

а) як писати академічний текст так, щоб у ньому не було плагіату та самоплагіату,

б) що спільного й чим відрізняються академічний плагіат та порушення авторських прав,

в) на яких методиках ґрунтується перевірка академічного тексту на ознаки плагіату та чи мають сенс «довідки про відсутність плагіату».

 

Після події запис вебінару, а також супровідні матеріали, якими ділився пан Євген, опубліковані на сайті проєкту SAIUP 

 

Аби встигати за новинами проєкту та мати змогу першими зареєструватися на наступні вебінари, можна також за оновленнями на фейсбук-сторінці 

 

Запис вебінару «Мистецтво академічного письма: практичні поради», який відбувся 4 квітня 2020 року, доступний на YouTube-каналі проєкту