ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ З ЧЕРНІГІВСЬКИМ ОІППО ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ З ЧЕРНІГІВСЬКИМ ОІППО ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
18.06.2022 14:00

Триває співпраця відділу андрагогіки ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України та Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, яка розпочалася в 2020 році в межах експериментальної роботи.

 

17 червня 2022 року відбулося спільне засідання Центру андрагогічної майстерності Чернігівського ОІППО імені К.Д. Ушинського і відділу андрагогіки ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України в дистанційному форматі. Захід організовано і проведено згідно з планом роботи Центру андрагогічної майстерності, який функціонує на базі відділу андрагогіки ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України. У засіданні приймали участь: Тетяна Калюжна – кандидат філософських наук, провідний науковий співробітник відділу андрагогіки ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України; Алла Самко – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу андрагогіки ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України; Станіслав Пономаревський – доктор педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, корекційної освіти та менеджменту ЧОІППО імені К. Д. Ушинського; Лідія Лавріненко – кандидат історичних наук, доцент, заступник завідувача кафедри.

 

Під час заходу відбулося обговорення проблем діяльності науковців в умовах воєнного часу, можливості повернення до продуктивної освітянської праці. У процесі планування та узгодження партнерської взаємодії, важливе місце посідали питання пошуку інноваційних шляхів удосконалення андрагогічної компетентності, як важливого складника професіоналізації педагогічного персоналу кафедри педагогіки, корекційної освіти та менеджменту ЧОІППО імені К. Д. Ушинського.

 

Завідувач кафедри педагогіки, корекційної освіти та менеджменту ЧОІППО імені К. Д. Ушинського, доктор педагогічних наук Станіслав Пономаревський наголосив на важливості заходу, який дав змогу учасникам розповісти про свої проблеми, обмінятися своїми ідеями та думками, визначити ключові орієнтири для подальшої співпраці.

 

За результатами заходу було спроектовано подальші напрями співробітництва, що здійснюється відповідно до угод про наукову співпрацю, яка спрямована на обмін досвідом щодо професійної підготовки педагогічного персоналу; узгоджено пропозиції щодо науково-методичного супроводу, який містить теоретичні та практичні заняття, презентаційні матеріали, відеоматеріали, навчальні кейси та тренінги. На засіданні також порушувались питання організації та проведення спільних наукових заходів.

 

Тетяна Калюжна

провідний науковий співробітник відділу андрагогіки

Алла Самко

старший науковий співробітник відділу андрагогіки