МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ «ЦЕНТР ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ЯК ОСЕРЕДОК НАВЧАННЯ ДЕМОКРАТІЇ В УКРАЇНІ»

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ «ЦЕНТР ОСВІТИ ДОРОСЛИХ  ЯК ОСЕРЕДОК НАВЧАННЯ ДЕМОКРАТІЇ В УКРАЇНІ»
28.12.2018 09:00

У грудні 2018 р. стартував міжнародний проект «Центр освіти дорослих як осередок навчання демократії в Україні» (Projekt «Zentrum fur Erwachsenenbildung als Ort des Demokratielernens in der Ukraine») за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН. Ініціатори проекту – Prof. Dr. Tetyana Kloubert (університет Ауґсбурґу і Католицький університет (Айхштет, Інгольштадт), Prof. Dr. Elisabeth Meilhammer (університет Ауґсбурґу).

 

У рамках проекту відбувся перший семінар / воркшоп на кафедрі педагогіки зі спеціалізацією «освіта дорослих і неперервна освіта» Університету Аугсбургу (Німеччина). В його роботі взяли участь працівники відділу міжнародних зв’язків (начальник відділу – Сергій Луканюк) і викладачі кафедри педагогіки та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (завідувач – доц. Ірина Петрюк), представники Волоківської ОТГ Глибоцького району Чернівецької обл. (голова – Валентин Глопіна), наукові працівники Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Від Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України у воркшопі взяли участь професор, член-кореспондент НАПН України, директор Інституту Лариса Лук’янова; професор, завідувач відділу андрагогіки Олена Аніщенко, які, зокрема, ознайомили учасників з особливостями, тенденціями розвитку формальної і неформальної освіти дорослих в Україні, її законодавчим забезпеченням, а також моделями діяльності центрів освіти дорослих в Україні. У співпраці з німецькими і чернівецькими колегами розроблено організаційно-педагогічне забезпечення діяльності Центру освіти дорослих в ОТГ Волока.

 

У рамках візиту до Аугсбургу учасники проекту ознайомилися з досвідом діяльності Католицького центру освіти дорослих та Вищої народної школи в Айхштетті, а також «Будинку громадян» («будинку містян») в Інгольштадті. Учасники проекту «Центр освіти дорослих як осередок навчання демократії в Україні» вдячні всім організаторам й учасникам за можливість співпраці для розвитку неформальної освіти дорослих в Україні. Результативності співпраці сприяв майстерний переклад, здійснений літературознавцем і перекладачем Оксаною Матійчук (Чернівецький національний університет).

 

проф. Олена Аніщенко,

завідувач відділу андрагогіки