Семінар «Кембриджські екзамени – вимога сучасності. Як отримати міжнародний сертифікат рівня В2?»

Нещодавно, у Мовній школі для дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України пройшов семінар «Кембриджські екзамени – вимога сучасності. Як отримати міжнародний сертифікат рівня В2?». Семінар проводила Маноха Оксана Вікторівна, директор Екзаменаційного центру Оксфорд Клас у місті Києві.
![]() |
![]() |
Оксана Вікторівна надала вичерпну й достовірну інформацію про особливості складання екзаменів Cambridge English з англійської мови від рівня А2 до С2; англійської мови бізнес спрямування; а також англійської мови для викладачів в системі авторизованого Екзаменаційного центру Оксфорд Клас.
![]() |
![]() |
Також, директор Екзаменаційного центру Оксфорд Клас, зауважила, що Cambridge English First (FCE) – перший серйозний іспит, який підтверджує рівень володіння англійською мовою В2 за загальноєвропейською шкалою рівнів (CEFR). Сертифікат FCE засвідчує, що Ви маєте достатньо мовних навиків для того, щоб жити та вчитись у англомовній країні. Здобуття такого сертифікату надає можливість вільно розмовляти та висловлювати свою думку; читати новини; зрозуміло писати та аргументувати своє бачення, пояснювати переваги та недоліки різних точок зору; писати листи, звіти, історії та інші тексти. Структура такого іспиту включає: читання та використання англійської мови (Use of English) - 75 хвилин; письмо - 80 хвилин; аудіювання - 40 хвилин; розмовна частина - 14 хвилин.
![]() |
![]() |
Оксана Маноха наголосила, що здобуття сертифікату FCE потрібно, в першу чергу, тим, хто планує отримати вчене звання професора, доцента та старшого дослідника (постановою КМУ від 19 серпня 2015 року № 656 Про порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань визначено, що обов'язковою вимогою для присвоєння вчених звань є наявність «сертифіката відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти на рівні не нижче В2»); для тих, хто планує навчання закордоном; для тих, хто хоче бути підвищити свої шанси при працевлаштуванні як в Україні так і закордоном; для випускників шкіл, хто не хоче складати ДПА Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України Успішне складання FCE та PET зараховується як 12 балів з англійської мови.
Колектив Мовної школи для дорослих та ІПООД НАПН України, висловлює глибоку вдячність Оксані Вікторівні за надзвичайно корисний семінар для української наукової спільноти.
Детальну інформацію про іспити можна знайти на офіційному сайті Екзаменаційного центру Оксфорд Клас www.oxfordklass.com
Директор Мовної школи для дорослих
Кирил Котун, PhD






