ЗАПОЧАТКУВАННЯ ЦЕНТРУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У ЗАПОРІЖЖІ

ЗАПОЧАТКУВАННЯ ЦЕНТРУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У ЗАПОРІЖЖІ
24.06.2017 09:00

За ініціативи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України 12 червня 2017 року в м. Запоріжжя відбулася зустріч директора Інституту, члена-кореспондента НАПН України Лариси Борисівни Лук’янової з провідними фахівцями в галузі навчання дорослих Запорізького регіону.

 

Головною метою цієї зустрічі було започаткування Центру освіти дорослих на базі Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ). У зв’язку з тим, що в розвинених країнах освіта протягом життя стає все більш важливою сферою освітніх послуг, ректор університету, професор Сергій Борисович Бєліков розглядає питання створення Центру освіти дорослих як крок до нових стандартів життя.

 

Тема освіти дорослих в колі науковців, педагогів, промисловців Запорізького краю порушувалася неодноразово. Городяни пам’ятають Міжнародний форум «Освіта дорослих – регіональний розвиток: досвід, виклики, стратегії», який проходив у жовтні минулого року за ініціативи НАПН України та при підтримці Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації. Нова зустріч, що об’єднала представників облдержадміністрації в особі Озерової Т.Я. і Захарчука В.М., депутата облдержради Ковиліну Т.М., помічника голови облдержадміністрації Гашенко І.О., вчених НАПН України Лук’янову Л.Б. і Волярську О.С., провідних фахівців адміністративних, науково-педагогічних, промислових структур Запоріжжя стала черговим кроком на шляху розбудови освіти дорослих в Запорізькому регіоні.

 

У рамках зустрічі відбулося засідання круглого столу «Освіта дорослих: тенденції розвитку в Запорізькому регіоні». Виступ Л.Б. Лук’янової про особливості розвитку освіти дорослих в європейських країнах, а також докторів педагогічних наук М.А. Дергач, С.М. Прийми, О.С. Волярської викликали велику зацікавленість і жваву дискусію, що дало змогу окреслити головні напрями розвитку освіти дорослих в Запорізький області.

 

Головними положеннями резолюції круглого столу стали: відкриття Центру освіти дорослих при Запорізькому національному технічному університеті; консолідація зусиль закладів, що працюють з людьми дорослого віку та створення мережі центрів освіти дорослих протягом життя.