вебінар «Кар’єрний радник в закладах загальної середньої освіти»

вебінар «Кар’єрний радник в закладах загальної середньої освіти»
05.06.2020 16:00

5 червня 2020 року в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України відбувся вебінар «Кар’єрний радник в закладах загальної середньої освіти». Модератором заходу виступила Шевенко Алла Миколаївна, молодший науковий співробітник відділу психології праці ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України. Мета вебінару – ознайомлення з інновацією Нової української школи – кар’єрний радник.

 

Завданням вебінару було: популяризувати інформацію щодо ідеї впровадження кар’єрного радника в практику профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти. Представити особливості роботи кар’єрного радника з підлітками. Висвітлити тематики профінформаційного спрямування, що актуальні для підлітків. Окреслити перспективи підвищення мотивації до навчання шляхом поєднання навчального матеріалу з вимогами спектру компетентностей сучасних професій.

 

У процесі заходу розкрито принципи роботи кар’єрного радника та його функціонал у відповідності до потреб учнів закладів загальної середньої освіти.

 

Проаналізовано варіанти надання профорієнтаційних послуг:

 

  • практичним психологом школи у відповідності до плану роботи;
  • практичним психологом, що працює в проекті профорієнтаційного спрямування;
  • психологом-консультантом, який здійснює профдіагностику та профконсультування.

 

Підкреслено переваги та перспективи впровадження кар’єрних радників у роботу українських шкіл:

 

  • це фахівець, який спеціалізується на допомозі старшокласникам у виборі професії;
  • робота кар’єрного радника передбачає індивідуальний підхід до кожного підлітка;
  • це певний супровід учня, що спрямований на кінцевий результат – вступ до навчального закладу.

 

Зазначено деякі ускладнення щодо роботи кар’єрного радника, а саме: однієї людини на освітній округ, на декілька шкіл недостатньо для реалізації індивідуального підходу до кожного учня. Під загрозою опиниться ідея супроводу за браком сил, часу, психологічної можливості ефективно працювати на результат з кожним учнем окремо.

 

Інформація заходу викликала дискусію про доцільність та необхідність залучення батьків старшокласників до проблеми цілеспрямованого професійного самовизначення, а також використання позитивного досвіду європейських країн з практики впровадження кар’єрного радника в роботу закладів загальної середньої освіти.

 

Рішенням вебінару є продовження циклу зустрічей профорієнтаційного спрямування з метою підвищення профорієнтаційної компетентності практичних психологів, педагогічних працівників та батьків учнів закладів загальної середньої освіти.