ІV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ АКАДЕМІКА СЕМЕНА УСТИМОВИЧА ГОНЧАРЕНКА

ІV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ АКАДЕМІКА СЕМЕНА УСТИМОВИЧА ГОНЧАРЕНКА
11.06.2018 18:00

11 червня 2018 р. за ініціативи співробітників відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України відбулися ІV Всеукраїнські педагогічні читання «Особистісний і професійний розвиток дорослих», присвячені 90-річчю від дня народження видатного науковця – академіка Семена Устимовича Гончаренка (на базі ІПООД НАПН України). Співорганізатор Читань – Державна науково-педагогічна бібліотека імені В.О. Сухомлинського НАПН України.

 

Було обрано нестандартний формат проведення заходу – День спогадів, що зумовило особливу атмосферу Читань – надзвичайно щиру, людяну й світлу, в якій колегами, учнями, дослідниками спадщини Видатного Вченого було озвучено багато цікавих і повчальних історій. Для присутніх Він – незалежно від віку – був водночас не лише відомим вченим – фахівцем у галузі загальної педагогіки і методики навчання фізики, а й Учителем по життю.

 

Модерацію заходу здійснено академіком Неллею Ничкало.

 

У заході зголосилися взяти участь понад 100 учасників. На пленарному засіданні Читань своїми спогадами поділилися академіки НАПН України Іван Бех, Валерій Биков, Олександр Ляшенко, Олександра Савченко, Георгій Філіпчук, члени-кореспонденти НАПН України Лариса Лук’янова, Юрій Мальований, Ольга Щербак, професори Світлана Коновець, Валентин Рибалка, Алла Степанюк, Тамара Усатенко, Лідія Хомич, Василь Ягупов, старші наукові співробітники Світлана Зінченко, Василь Кизенко, Ера Ковальчук та багато інших науковців, педагогів-практиків.

 

Під час Читань було організовано роботу двох круглих столів: «Життя великої Людини: науково-педагогічна спадщина академіка Семена Устимовича Гончаренка», «Особистісно-професійний розвиток дорослих: теорія і практика».

 

Також було презентовано книгу «Лицар педагогічної науки: науково-популярне видання до 90-річчя від  дня народження академіка Семена Устимовича Гончаренка». Книга написана до 90-річчя від дня народження С.У. Гончаренка його учнями, колегами, друзями. Її створено передусім для того, щоб зберегти світлі миті спілкування та співпраці, пов’язані з видатним Педагогом. Завантажити книгу можна на сайті Електронної бібліотеки НАПН України, а також на сайті ІПООД НАПН України тут.

 

Переглянути фотоматеріали читань можна на офіційній сторінці ІПООД у Facebook тут.

 

У рамках читань в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Державній науково-педагогічній бібліотеці імені В.О. Сухомлинського НАПН України було організовано книжкові виставки до 90-річчя від дня народження академіка Семена Устимовича Гончаренка.

 

Учасники читань вшанували Пам’ять Видатного педагога на Його могилі (Лісове кладовище, м. Київ).

 

Завідувач відділу андрагогіки,

проф. Олена Аніщенко