Тренінг «Як написати успішну пропозицію в «Горизонт 2020»

Тренінг «Як написати успішну пропозицію в «Горизонт 2020»
20.10.2018 10:00

17 жовтня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України відбувся тренінг «Як написати успішну пропозицію в «Горизонт 2020» («How to write a successful proposal in Horizon 2020?») в якому взяли участь співробітники відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Кирил Котун (PhD) та Катерина Годлевська (PhD).

 

Ініціаторами та організаторами тренінгу були: Міністерство освіти і науки України МОН України, Центр соціальних інновацій (ZSI, Австрія), Рада з досліджень (ETAg, Естонія) і Центр науково-технічної інформації та сприяння інноваційному розвитку (NIP, Україна). У тренінгу взяли участь 62 учасника, серед них: представники МОН України, НАПН України, НАН України, університетів, громадських організацій і підприємств.

 

Тренінг складався з теоретичного блоку, протягом якого учасники дізнались про особливості діяльності програми «Горизонт 2020» та отримали відповіді на проблемні питання пов’язані з участю різних інституцій у написанні проектних пропозицій. Практичний блок забезпечив учасникам можливість випробувати свої професійні компетентності у написанні пропозиції до «Горизонту 2020».

 

З вітальним словом виступили Лука Полізі (Luca Polizzі) – співробітник з питань досліджень департаменту наукових досліджень і інновацій Європейської комісії (Research Policy Officer, (European Commission, DG Research & Innovation) та Горазд Вейс (Gorazd Weiss) – старший експерт Центру соціальних інновацій (Senior Expert, Centre for Social Innovation (ZSI).

 

Розглянемо, які ж питання намагалися розкрити спікери тренінгу «Як написати успішну пропозицію в «Горизонт 2020».

 

Лука Полізі, у своїй доповіді «EU4Innovation: Improving Capacity to Engage in Horizon 2020» продемонстрував загальну інформацію щодо досліджень в Україні, надав цікаву інформацію українських проектів до «Горизонту 2020» в 2017 році та розкрив основні можливості програми «Горизонт 2020». На завершення своєї доповіді Лука Полізі наголосив, що «Україна – країна вчених та винахідників!».

 

Стелла Шаповал – заступник начальника управління відділу міжнародного науково-технічного співробітництва МОН України – в доповіді «Ukraine іn Horizon 2020. National NCP System» більш детально розкрила питання участі українських проектів у «Горизонт 2020» та розповіла про роботу Національних контактних пунктів Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020» в Україні. Цікавою також була інформація про експертизу проектів і пошук партнерів для їх реалізації.

 

Основними спікерами тренінгу були Горазд Вейс і Юлле Муст (старший експерт Ради з досліджень (Senior Expert, ETAG- Estonian Research Council). Саме вони проводили практичний блок щодо того як написати успішну пропозицію в «Горизонт 2020». Доповідь Горадза Вайса складалася з трьох блоків.

 

В першому блоці він виступив як координатор проекту «Strengthening Research and Innovation Links towards Ukraine» (абр. RILINKS2UA). Саме за підтримки цього проекту даний захід і був проведений. RILINKS2UA спрямований на посилення та підтримку інтеграції України до Європейського дослідницького простору. В доповіді було показано цілі, напрями роботи та проміжні результати проекту. Детальніше тут 

 

Другий блок був присвячений розгляду таких питань:

 

  • розробка ідеї проекту (у тому числі концепція);
  • як знайти відповідний топік H2020 для вашого проекту?;
  • написання резюме проекту та створення інституційного профілю;
  • налаштування консорціуму проекту (як знайти відповідних партнерів (у тому числі інструменти пошуку партнерів);
  • визначення та налаштування цілей та результатів проекту.

 

В третьому блоці Горазд Вейс розповів про те, як:

 

  • створення структури управління проектом (наприклад, ролі координатора, керівників робочих груп, керівників завдань тощо);
  • розповсюдження та експлуатація проекту.

 

Доповідь Юлле Муст  була спрямована на розкриття таких питань: соціальний ефект проекту; налаштування змісту проекту (завдання, підзавдання, етапи та результати та інше). Роботу в групах проводила також Юлле Муст. Основна мета роботи груп була спрямована на вироблення практичних умінь створювати правильні пропозиції до програми «Горизонт 2020». Було проведено 3 роботи в групах. Перша групова робота була спрямована на правильний вибір ідеї проекту, друга – вибір топіку, третя – написання соціального ефекту.

 

Завершувала тренінг Олена Коваль – директор Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій. Саме вона висвітила хвилюючі питання юридично-фінансових аспектів створюваних проектів.

 

Протягом тренінгу учасники задали надзвичайно велику кількість питань спікерам, на які доповідачі намагалися відповісти максимально чітко і конкретно. Звичайно ж, що у ході створення пропозиції до програми «Горизонт 2020» ще виникне безліч запитань, але ми сподіваємось на позитивний результат!

 

Робочі матеріали тренінгу можна переглянути за посиланнями:

 

ARIaT - Horizon 2020 Annotated Research and Innovation Actions Template 

 

H2020 Programme Proposal template 2018-2020 

 

HORIZON 2020 – WORK PROGRAMME 2018-2020 – General Annexes