СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА – ВІДКРИТИЙ ПРОСТІР НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ ДІТЕЙ, МОЛОДІ ТА ДОРОСЛИХ

СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА – ВІДКРИТИЙ ПРОСТІР НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ ДІТЕЙ, МОЛОДІ ТА ДОРОСЛИХ
09.02.2018 10:00

8 лютого 2018 р. у Центральній районній бібліотеці імені П.А. Загребельного Деснянського району міста Києва (Центральна районна бібліотека № 141) у рамках співпраці відділу андрагогіки ІПООД НАПН України з Управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації відбулася робоча нарада, присвячена обговоренню питань організації та науково-методичного забезпечення неформальної освіти дітей, молоді та дорослих в умовах бібліотек. У нараді взяли участь науковці відділу адрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України – завідувач відділу проф. Олена Аніщенко, провідні наукові співробітники відділу Світлана Зінченко, Тетяна Калюжна, начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Ігор Закомірний, директор Центральної бібліотечної системи (ЦБС) Деснянського району м. Києва Тетяна Оврас.

 

На нараді зокрема обговорювалися питання функціонування Центру освіти дорослих «Відкритий простір» Центральної районної бібліотеки імені П.А. Загребельного (Деснянський район міста Києва), світові тенденції, перспективи, особливості розвитку неформальної освіти в умовах бібліотек, європейські цінності та послуги європейських бібліотек, дизайн сучасної бібліотеки, фандрейзингова діяльність, соціальне партнерство бібліотек і закладів освіти, урядових структур, громадських та інших організацій.

 

Після наради історик, прозаїк і поет, художник, педагог, співробітник Муніципальної галереї мистецтв ЦРБ ім. П.А. Загребельного Анатолій Горовий провів міні-екскурсію на виставці оригінального живопису Любові Міненко, виставці сувенірів митця за покликанням М. Кулинича (Муніципальна галерея мистецтв ЦРБ ім. П.А. Загребельного), яка візуалізувала творчий феномен митців.

 

Довідково. Культура міста зазвичай починається з бібліотек. Центральна районна бібліотека імені П.А. Загребельного Деснянського району міста Києва – публічна бібліотека, заклад нового формату, що уособлює мультифункціональний простір для освітніх і культурних ініціатив, адаптований до потреб територіальної громади. Є відкритим майданчиком для дітей, молоді та різних категорій дорослих задля активного інтелектуального дозвілля, комунікації, неформальної освіти, розвитку творчих здібностей і соціальної активності, особистісного зростання та ін.

 

У бібліотеці значна увага приділяється організації бібліотечного простору, вже створено «гучні» й «тихі» зони. У планах – створення ще більше відкритих просторів і відокремлених місць для читання, неформальної освіти, відпочинку (рекреаційних зон), що зробить бібліотеку більш зручною та привабливою для користувачів.

 

Учасники наради мали змогу ознайомится з особливостями навчання людей третього віку комп’ютерній грамотності, навчання мігрантів з Афганістану, Ірану (дітей, жінок і чоловіків) українській мові.

 

Послуги з неформальної освіти дітей, молоді та дорослих у бібліотеці надаються на безкоштовній основі. До викладання залучаються і бібліотекарі й волонтери.

 

Завідувач відділу андрагогіки,

проф. Олена Аніщенко