Створення первинного осередку громадської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Створення первинного осередку громадської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка
16.06.2022 14:00

13 червня 2022 року відбулася знакова подія у науково-культурному та громадському житті науковців Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України – створення первинного осередку громадської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

На зібрання були запрошені науковці Інституту та просвітяни – більше 30 учасників.

 

З-поміж відомих осіб просвітницького руху:

 

  • Любов Голота, поетеса, письменниця, лауреат найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтв-Національної премії України імені Тараса Шевченка;
  • Георгій Філіпчук, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;
  • Ольга Ходацька, перша заступниця голови правління Київської «Просвіти»;
  • Орест Данилевич, голова ревізійної комісії Київської «Просвіти»;
  • Іван Дерда, заступник голови Чернівецького обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, народний артист України;
  • Світлана Фещенко відповідальний секретар Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Відкрила зустріч директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України  професор Лариса Лук’янова, яка відзначила необхідність створення осередку «Просвіти» та набуття колективного членства в цій поважній громадській організації, акцентувавши увагу на результатах співпраці Інституту і Всеукраїнського товариства з 2014 р. Зокрема це круглі столи, конференції, лекції, лекторії голови організації, поета, письменника лауреата Шевченківської премії Павла Мовчана, академіка Миколи Жулинського, відомого шевченколюба Сергія Гальченка.

 

Любов Голота відзначила важливість для «Просвіти» наповнюваності саме науковцями, педагогами, елітою нації, подякувала за публікації співробітників Інституту в тижневику» Слово Просвіти», закликала активно підписувати культурологічний тижневик та запросила до активної співпраці, розповіла про допомогу ЗСУ від «Просвіти».

 

Іван Дерда привітав створення осередку» Просвіти»  в Інституті, розповів про  плани і завдання на найближчій час Чернівецької «Просвіти», про спільні заходи в майбутньому.

 

Також відбулося голосування: головою осередку первинної організації було обрано доктора педагогічних наук Наталію Філіпчук, секретарем організації – Сніжану Ходаківську.

 

Було визначено напрями діяльності новоствореного осередку:

 

  • проведення щорічних циклічних заходів до Міжнародного дня рідної мови ЮНЕСКО, Шевченківських днів;
  • активізації просвітницької, лекторської діяльності з регіональними представництвами Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;
  • висвітлення і поширення інформації про результати співпраці у засобах масової інформації та у соціальних мережах.
  • розроблення тематики лекторію з проблем культурно-мистецької спадщини України для різних категорій дорослих у співпраці з закладами вищої освіти, осередками Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Мирослава Вовк

завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти

Наталія Філіпчук 

провідний науковий співробітник

відділу змісту і технологій педагогічної освіти