Робоча нарада розробників професійного стандарту для вчителя початкової і базової загальної середньої освіти

Робоча нарада розробників професійного стандарту для вчителя початкової і базової загальної середньої освіти
18.12.2019 15:00

Упродовж 16-18 грудня 2019 р. представники Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, заступник директора з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Лідія Хомич та завідувач відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Наталія Авшенюк, взяли участь у робочій нараді розробників професійного стандарту для вчителя початкової і базової загальної середньої освіти.

 

Ця зустріч організована Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти у співпраці з Українсько-фінським Проєктом «Навчаємось разом». Мета заходу – ознайомлення із сучасними тенденціями та досвідом у сфері розроблення професійних стандартів для вчителів, а також обговорення і розроблення структури професійних стандартів для вчителя початкових класів та вчителя базової загальної середньої освіти.

 

Ключовими спікерами заходу виступили провідні вітчизняні й зарубіжні експерти: Арто Ваахтокарі – керівник проєкту «Навчаємося разом»; Вадим Карандій –  директор Українського інституту розвитку освіти; Лілія Гриневич, екс-Міністр освіти і науки України, Голова правління Українського центру освіти для майбутнього, проректор з науково-педагогічної і міжнародної діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка; Ігор Балуба, керівник експертної групи з питань розвитку кваліфікацій, освіти дорослих і педагогічної освіти Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України; Олександр Шаленко, консультант проєктів Британської Ради. У своїх доповідях вони проаналізували результати впровадження Професійного стандарту для вчителя початкової школи (2018 р.) та Рамки безперервного професійного розвитку вчителів, запропоновану Британською Радою; окреслили типологію професійних стандартів учителів та методики їх розроблення у США, Великій Британії, Австралії, Чехії, Сінгапурі.