Результати діяльності Інституту у 2021 році

Результати діяльності Інституту у 2021 році
31.12.2021 13:00

Завершується 2021 рік тож час підвести підсумки та поділитися з вами найвагомішими досягненнями нашого Інституту за цей нелегкий рік

 

УСПІШНА ДЕРЖАВНА АТЕСТАЦІЯ ІНСТИТУТУЗа результатами державної атестації, проведеної 28 травня 2021 року, Інститут успішно пройшов державну атестацію з атестаційною оцінкою 3,54/4,31 строком на 5 років. Наукову установу віднесено до 1 класифікаційної групи.

 

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМОсвітньо-наукова програма підготовки здобувачів ступеня доктора філософії на третьому освітньо-науковому рівні вищої освіти у галузі 01 «Освіта / педагогіка» за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки» та у галузі 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 053 «Психологія» успішно АКРЕДИТОВАНО відповідно до рішення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (від 27.07.2021 протокол №13 переглянути)

 

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТНОЇ РОБОТИ

 

  1. Упродовж 2020 та 2021 років успішно реалізовано та завершено проєкт «Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину»  (2020.01/0221) за грантової підтримки Національного фонду досліджень України. Результати проєкту (вебінари, радіопередачі, відеоролики, навчальний посібник, буклети, брошури та порадники, онлайн та офлайн семінари-практикуми у різних регіонах України, обмін українсько-польським досвідом, публікації тематичних статей у міжнародних базах даних) сприяли розвитку особистості літнього віку, яка перебуває у складних життєвих обставинах, пов’язаних з обмеженнями, зумовленими карантином; реалізації конкретних продуктів для психологічної підтримки літніх осіб і тих, хто є поряд з ними, а саме для осіб, які надають послуги літнім людям (соціальних і медичних робітників, працівників, водіїв, продавців, реабілітологів тощо). Для кращого усвідомлення масштабності та важливості проєкту на заході «Наукова SuperNova» із 77 проєктів переможців конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства» за грантової підтримки Національного фонду досліджень України було представлено 8 найкращих, серед яких і проєкт «Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину». Детально про проєкт можна дізнатися  тут https://www.facebook.com/project.ipood
  2. Ще один проєкт «Організаційно-педагогічні умови діяльності університету третього віку» (0121U108642, виконано відповідно до постанови Президії НАПН України від 01.02.2021 р. № 1-2/12), що успішно реалізований упродовж 2021 року, став переможцем конкурсного відбору наукових досліджень з проблем розвитку освіти, що потребують невідкладного розгляду, ініційованого НАПН України. За результатами проєкту: обґрунтовано та експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови діяльності університетів третього віку, розроблено навчально-методичний супровід навчання дорослих старшого віку. Науковцями Інституту організовано навчальні заняття для слухачів Університету третього віку Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва, Університету третього віку «Протон» (психологічний та філософсько-педагогічний напрями).

 

ПРОДОВЖЕНО ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ ЮНЕСКО. У 2021 році відповідно до звіту щодо діяльності Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», що діє при Інституті, за попередні 4 роки, отримала позитивне рішення від Сектору Освіти UNITWIN/UNESCO Chairs Programme щодо подальшого продовження діяльності Кафедри до 2024 року. Головний офіс UNESCO у Парижі, зокрема міжнародних рецензентів звіту, вразила не лише широка діяльність в освітньо-науковій, проєктній, видавничій, інформаційно-комунікаційній, культурно-організаційні сферах, а також щорічна участь у міжнародних масових заходах UNESCO та висока результативність проведеної роботи.

 

НОВЕ ФАХОВЕ ВИДАННЯ УКРАЇНИ У 2021 році Інститут поповнив палітру своїх фахових видань, оскільки Вісник Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» включено до переліку фахових видань України (категорія Б).  Відтак в Інституті діють 6 фахових видань України 

 

ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ РОБОТИ ІНСТИТУТУ

 

  • У 2021 році Науковцями Інституту проведено більше 40 онлайн заходів (вебінари, конференції, консультації, заняття з аспірантами, семінари-практикуми, засідання спеціалізованих вчених рад щодо захистів дисертації, виступи закордоном – і це все у більшості онлайн робота, згідно карантинних вимог). Науковцями Інституту використовувалися на лише відомі всім платформи ZOOM та Google Meet, але й безліч допоміжних онлайн програм та платформ для досягнення бажаного результату.
  • Створено онлайн репозитарій дисертацій. У е-бібліотеці ІПООД на сайті Інституту створено розділ РЕПОЗИТАРІЙ ДИСЕРТАЦІЙ в якому завантажено більше 80 авторефератів захищених дисертацій у нашому Інституті (за період з 2017 по 2021) за спеціальностями:13.00.04 - теорія і методика професійної освіти, 13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки, 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія, 011 - освітні, педагогічні науки, 053 – психологія. Детальніше про роботу з репозитарієм  
  • Створено Google Classroom для дистанційного навчання здобувачів ступеня PhD Інституту, зараз відбувається етап трансформації усіх навчальних предметів в сучасні цифрові та віртуальні форми роботи та опанування нової інтерактивної взаємодії викладачів та аспірантів.
  • Створено телеграм-канал Інституту t.me/ipoodNAES ; упродовж року систематично публікувалися нові відео на YouTube каналі Інституту; офіційна сторінка Інституту у Facebook регулярно висвітлювала усі події з життя Інституту.

 

І це лише невелика частина досягнень Інституту у 2021 році – публікації спільних монографій в Україні та закордоном, різнорівнева реалізація результатів наукових досліджень, отримання золотих медалей за освітньо-наукові досягнення, публікації у Web of Science та Scopus, видання різних видів наукової продукції, участь у безлічі засідань державного та регіонального рівнів, міжнародні стажування і ще багато, і багато всього, що зробив Інститут у цьому році.

 

Ну і найголовніша заслуга та позитивний результат всього цього – це взаємозв’язана та шалена 24/7 робота КОЛЕКТИВУ ІНСТИТУТУ.

 

Це крайній в цьому році допис від нашого Інституту….далі трохи відпочинку і знов до роботи вже у 2022 році.

 

Тож ми хочемо побажати Вам знайти те натхнення, яке допоможе Вам йти тільки вперед і реалізовувати все вами задумане. Нехай всі негаразди сучасних умов життя оминають Вас. Міцного здоров’я, витримки, сімейного затишку та благополуччя Вам у прийдешньому 2022 році

 

Завжди Ваш – ІПООД)