РЕАЛІЗАЦІЯ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА

РЕАЛІЗАЦІЯ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА
25.04.2018 10:00

25 квітня 2018 року відбулася  Міжнародна  науково-практична конференція, на тему: «Реалізація гендерної політики на сучасному етапі розвитку суспільства: стан, проблеми, перспективи». конференція організована Національною академією Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького спільно з адміністрацією Державної прикордонної служби України.

 

Метою проведення Міжнародної науково-практичної конференції було обговорення актуальних проблем щодо комплементації Резолюції ООН № 1325 «Жінки. Мир. Безпека», реалізації гендерної політики в освітньому процесі та у секторі безпеки та оборони, а також всебічного забезпечення принципу рівних прав і можливостей жінок і чоловіків в діяльність Державної прикордонної служби України.

 

Робота конференції проводилась за напрямами: правові аспекти гендерної рівності, рівні права та можливості жінок і чоловіків у системі освіти, іноземний досвід, кращі передові практики; особливості реалізації гендерної політики в Україні щодо сектора безпеки і оборони; інтеграція гендеру в навчання в секторі безпеки і оборони України.

 

У конференції прийняла участь та виступила з доповіддю на тему «Гендерні реалії українського суспільства» кандидат психологічних наук, науковий співробітник відділу психології праці ІПООД НАПН України Татаурова-Осика Галина Петрівна.

 

Відкрив конференцію ректор Національної академії генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович, який привітав учасників з науковою подією та акцентував увагу на актуальності її проведення, визначив даний науковий форум є важливий захід у процесі реалізації державної політики забезпечення гендерної рівності на сучасному етапі розвитку суспільства, а також черговим кроком на шляху впровадження комплексного підходу врахування ґендерної проблематики у діяльності Державної прикордонної служби України.

 

Роботу конференції продовжили виступи представники Адміністрації Державної прикордонної служби України, центру інформації та документації НАТО в Україні, спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Міжнародної організації з міграції, Національної гвардії України, Державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні, Члени Української асоціації представниць правоохоронних органів, науковці науково-дослідних установ, науково-педагогічний персонал вищих навчальних закладів України.

 

Зокрема в обговорені проблем розвитку гендерних перспектив в Україні та формування гендерної компетентності у співробітників наукових та освітніх навчальних закладів взяли  активну участь Лі Томпрет – керівник проекту ООН Жінки в Україні (гр. Великобританії), Левченко Катерина Борисівна – Урядова уповноважена з гендерної політики, підполковник Лєна Кварвінг – старший офіцер Генерального Штабу Норвезьких Збройних сил, майор Саня Пейовіч – перший гендерний радник Командувача Збройних сил Чорногорії, яка з червня ц.р. працюватиме гендерним радником в штаб-квартирі НАТО, Александр Хуг – перший заступник Глави Моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Барбора Маронкова – директор Центру інформації та документації НАТО в Україні, Олена Суслова – національна консультантка ООН Жінки в Україні, Катерина Павліченко – заступник начальника Департаменту патрульної поліції України, сержант Діана Харрісон – офіцер програми зв’язку із громадськістю Канадської Поліцейської місії в Україні, Олена Девіс – гендерний радник Програми, Людмила Ковальчук – національний координатор з питань «Жінки. Мир. Безпека.»

 

У ході підведення підсумків прийнято резолюцію щодо проблемних питань у сфері впровадження гендерних перспектив в освітньо-навчальний процес України та інтеграція гендеру в навчання в секторі безпеки і оборони України.