Психологічні сили України

Психологічні сили України
06.05.2022 10:00

У травні 2022 року стартував проєкт «ПСИХОЛОГІЧНІ СИЛИ УКРАЇНИ» під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України. Проєкт наразі волонтерський, створений у співпраці психологів та громадських діячів як реакція на потреби суспільства у кваліфікованій психологічній допомозі. У зв’язку з жорстокою повномасштабною війною, розв’язаною рф проти України, населення нашої держави опинилося в ситуації реальної постійної загрози життю. Внаслідок цього значна кількість людей виявляє ознаки перманентної тривожності і страху, депресії, розладів сну, панічних атак, екзистенційної кризи (втрата сенсу життя, нерозуміння, як жити далі). Жертви і очевидці воєнних злочинів, скоєних солдатами рф, а також українські військові, безпосередні учасники бойових дій, які перенесли (й продовжують переносити) важкі фізичні і психологічні травми, потребують і будуть потребувати ефективної психологічної й психотерапевтичної допомоги.

 

Основна місія проєкту - підготувати психологів до викликів сьогодення і створити можливості для надання кваліфікованої допомоги населенню

 

5 травня 2022 року відбувся перший онлайн семінар для спеціалістів в сфері психологічної допомоги у межах проєкту «Психологічні Сили України», який реалізується під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.

 

Основним спікером онлайн семінару був Едуард Помиткін (доктор психологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу психології праці), який детально розкрив проблему роботи з потерпілими від сексуального насилля, надав алгоритм психологічної допомоги потерпілим під час війни, який складається з 10 кроків. Кожен з кроків алгоритму було детально обґрунтовано.

 

Ділимося з вами цими важливими складовими психологічної допомоги:

 

 • Знайомство та встановлення довіри
 • Узгодження стратегії взаємодії
 • Первинна діагностика
 • Інтерпретація результатів
 • Психологічна корекція
 • Розкриття травматичної ситуації
 • Трансформація травмуючого досвіду
 • Знецінювання психотравми
 • Повторна психодіагностика
 • Психологічний супровід
 • Життєві смисли та цінності

 

Допомагаючи людям, які пережили сексуальне насилля психолог може дотримуватися наведеного алгоритму і побудувати дієвий шлях для виходу з травмуючого досвіду.

 

Учасники онлайн семінару додали до скарбнички своїх робочих інструментів методику «8 кадрів». Суть цієї методики в тому, щоб записати травмуючий досвід в кадрах фільму, розібратися, які емоції переживала людина в той чи інший момент та узагальнити пережиті події. Завдяки цьому людина може вийти з надлишку емоційної енергії, яка її поглинає і заважає нормальному самопочуттю.

 

Пережите насильство не визначає людину. Її досвід значно більший, ніж те, що сталося. Тому так важливо, після проживання травми, розширювати межі світогляду і повернутися до своїх життєвих смислів та цінностей

 

Дякуємо всім, хто доєднався до першого онлайн семінару і своєю активною участю зробив цю зустріч ще більш насиченою та корисною.

 

Подальші онлайн семінари буде анонсовано на офіційних сторінках проєкту «Психологічні сили України» у:

 

 

А також на офіційній сторінці ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України у Facebook