ПЕРША ПАН’ЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ В УКРАЇНІ

ПЕРША ПАН’ЄВРОПЕЙСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ В УКРАЇНІ
22.10.2018 09:00

18–19 жовтня 2018 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулася І Пан’європейська конференція в Україні на тему: «Європейський вектор України після Євромайдану». Захід був організований за ініціативи Пан’європейського союзу України та за сприяння Національного агентства України з питань державної служби та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні з метою обговорення сучасного політичного стану Європи, можливостей української зовнішньої політики на континенті, іміджу України та механізмів посилення зв’язків між українською молоддю та молоддю інших європейський країн.

 

Участь у роботі  І Пан’європейської конференції в Україні взяла Маріанна Марусинець (кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих). Спікерами заходу були представники України, Австрії, Іспанії, Франції, Словенії, які є членами Пан'європейського союзу — Ігор Жалоба, Сергій Осачук, Ален Теренуар, Райнгард Кльочек, Фабіо Белла Пьяцца, Віолетта Москалу, Ларіс Гайзер, Карлос Уріарте. Великою честю для учасників заходу було знайомство з Карлом Габсбургом (голова будинку Габсбургів, Президент Пан’європейського руху Австрії, політик) та Принцом Ніколаусом фон Ліхтенштейном (Президент європейського товариства  Куденхове-Калерґі, Ліхтенштейн), який вручив європейську премію Куденхове-Калерґі 2018 Музею Майдану на знак вшанування пам’яті Небесної Сотні.

 

Що таке Пан'європейський союз та Пан'європеїзм?

 

Пан'європейський Союз (PanEuropean Union) — це громадсько-політичний рух, спрямований на об’єднання всіх європейців в сильній Європі, яка спроможна ефективно просувати свої інтереси та ідеали у світі.

 

Пан'європейський Союз заявляє, що він є прихильником Європейського патріотизму, торжества національних ідентичностей всіх Європейців. Беручи до уваги взаємозалежність і загальносвітові виклики лише сильна Європа, яка є політично об’єднаною, може гарантувати майбутнє для її народів і етнічних спільнот. Своє завдання Союз бачить в європейській інтеграції, політичному і економічному об'єднанні європейських народів на рівноправній демократичній основі та на базі загальних для європейців християнських цінностей. Свою діяльність Союз здійснює в рамках різних європейських політичних структур, включаючи Європейський парламент. У статуті Пан'європейського союзу вказано, що дана організація є незалежною від політичних партій і рухів. Символом організації служить червоний хрест (християнство) на золотому колі (сонці еллінської мудрості). Пізніше золоте коло оточили 12 зірок, що стало прообразом емблеми Євросоюзу.

 

Метою Пан’європейського союзу України є сприяння об’єднанню Європи на принципах субсидіарності, верховенства права, вільної ринкової економіки, права приватної власності, особистої гідності та особистої відповідальності громадян.

 

На даний час президентом Пан'європейського Союзу є Алан Теренуар (фр. Alain Terrenoire) (Франція), Отто фон Габсбург займав до своєї смерті 4 липня 2011 року пост почесного президента. На сьогодні в Пан'європейський Союз входять членські організації Австрії, Албанії, Андорри, Великої Британії, Бельгії, Боснії та Герцеговини, Угорщини, Німеччини, Іспанії, Італії, Косово, Латвії, Люксембурга, Македонії, Румунії, Сан-Марино, Сербії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії, Швеції, Естонії.

 

Пан'європеїзм — політико-правова доктрина інтеграції європейських країн на федеративних засадах, термін, що означає підтримку ідеї об'єднання Європи (в основному в рамках  Європейського Союзу) і подальшого поглиблення європейської інтеграції, зокрема в контексті політичної суперечки про поточний та майбутній статус ЄС та його політики.