ОНЛАЙН СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ - ДЕНЬ 4

ОНЛАЙН СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ - ДЕНЬ 4
26.11.2021 20:30

26 листопада 2021 року завершився крайній четвертий день онлайн семінару-практикуму «Ефективна комунікація з літніми людьми та збереження власного психологічного здоров’я за стресових умов (пандемія COVID-19)» у межах проєкту «Психологічна підтримка літніх осіб в період карантину» (2020.01/0221) за грантової підтримки Національного фонду досліджень України, що реалізується Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

 

День 4 – було присвячено темі емоційного вигорання, їх причини та стадії.  Емоційне вигорання – це синдром постійної втоми, емоційного виснаження, який посилюється з часом. Особливо схильними до вигорання на роботі є люди, які працюють в сфері «людина-людина», тобто ті, чия робота пов’язана з постійним спілкуванням. Це лікарі, педагоги, психологи, соціальні працівники, волонтери, менеджери, керівники різних сфер та інші. Необхідність постійно бути на зв’язку, вислуховувати інших і говорити самому, стежити за важливими новинами, давати вказівки підлеглим або навпаки виконувати доручення керівництва, намагатися виправдати чиїсь очікування, перевершити конкурентів, продемонструвати хороші показники — все це призводить до того, що в якийсь момент у людини просто «сідають батарейки». Також учасники семінару-практикуму дізналися про ресурси для відновлення під час емоційного вигорання.

 

Учасниками семінару-практикуму стали 100 осіб із 10 областей України (Київська, Івано-Франківська, Харківська, Полтавська, Вінницька, Запорізька, Миколаївська, Львівська, Хмельницька, Донецька).

 

Кирил Котун

контент-менеджер офіційного веб-сайту

ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України