ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ "ПРО ОСВІТУ ДОРОСЛИХ"

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЄКТУ  "ПРО ОСВІТУ ДОРОСЛИХ"
25.06.2020 09:00

24 червня 2020 р. відбулася важлива подія у сфері освіти дорослих в Україні – круглий стіл із обговорення законопроєкту "Про освіту дорослих". Захід відбувся у Міністерстві освіти і науки України у форматі відеоконференції. Організаційно-інформаційну підтримку засідання здійснено Представництвом Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) в Україні, Громадською спілкою "Українська асоціація освіти дорослих", Громадською радою при Міністерстві освіти і науки України.

 

У засіданні взяли участь понад 30 осіб, серед яких – працівники Міністерства освіти і науки України, науково-педагогічні працівники ЗВО, установ НАПН України, представники громадських та інших організацій, установ.

 

Розробниками законопроєкту є:

 

  • працівники Міністерства освіти і науки України,
  • члени Громадської спілки "Українська асоціація освіти дорослих",
  • науковці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

 

У презентації законопроєкту взяла участь його співрозробник – Лук’янова Л.Б., доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

 

В онлайн засіданні круглого столу взяла участь Аніщенко О.В., доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

 

Учасники круглого столу розглянули та здійснили обговорення близько 30 пропозицій до тексту законопроєкту. Було також візуалізовано розроблені законопроєкти: "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо освіти дорослих", "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо освіти дорослих" з відповідними порівняльними таблицями до кожного з них.

 

Планується широке громадське обговорення законопроєкту "Про освіту дорослих".

 

Довідково.

Упродовж 2018-2020 рр. науковцями ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України здійснювалося обгрунтування пропозицій до законопроєкту "Про освіту дорослих". Окремі положення, ідеї (щодо термінології, статистичної звітності, педагогічного персоналу у сфері освіти дорослих тощо), обгрунтовані науковцями, набули подальшого розвитку у проєкті документу 2020 р.

 

Завідувач відділу андрагогіки,

проф. Олена Аніщенко