ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ «ПРО ОСВІТУ ДОРОСЛИХ»

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ «ПРО ОСВІТУ ДОРОСЛИХ»
24.09.2018 19:00

24 вересня 2018 р. у Київському професійно-педагогічному коледжі імені Антона Макаренка відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню проекту Закону України «Про освіту дорослих». Ініціатори, організатори заходу – Громадська спілка «Українська асоціація освіти дорослих» і Представництво DVV International в Україні.

 

До заходу долучилися представники з різних областей України, серед яких – громадські активісти, співробітники професійних спільнот, представники місцевої влади, менеджери і педагогічні, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, педагогічний персонал інших закладів формальної і неформальної освіти, співробітники МОН України і МОЗ України, науковці НАПН України. У роботі круглого столу зокрема взяли участь регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі та Молдові Беттіна Бранд, директор представництва DVV International в Україні Олег Смірнов, керівник Експертної групи з питань освіти дорослих і педагогічної освіти Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України Ігор Балуба, академік-секретар відділення професійної освіти. і освіти дорослих НАПН України, дійсний член НАПН України, проф. Нелля Ничкало. Від Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України у роботі круглого столу взяла участь директор Інституту, Голова ГС «Українська асоціація освіти дорослих», член-кореспондент НАПН України, проф. Лариса Лук’янова (модератор заходу), завідувач відділу андрагогіки, проф. Олена Аніщенко (учасник міні-групи з розроблення пропозицій до законопроекту).

 

Мета заходу – обговорення напрацювань Міністерства освіти і науки України і громадськості щодо структури і змісту проекту Закону України «Про освіту дорослих», а також досвіду роботи провайдерів освітніх послуг для різних категорій дорослих, чинних практик у неформальній освіті дорослих (в Україні й за кордоном).

 

Представники місцевого самоврядування висловили готовність і бажання вкладати кошти в освіту дорослих у громадах. Водночас їм бракує законодавчого забезпечення цієї освітньої галузі.

 

Науковці, освітяни, представники громадських організацій наголосили на доцільності й важливості залучення та об’єднання широкого кола стейкхолдерів задля розвитку системи освіти дорослих і прийняття законопроекту «Про освіту дорослих». Особливу увагу було приділено обговоренню питань, пов’язаних із фінансуванням освіти дорослих, яке, на думку учасників, має здійснюватися як державою, так і територіальними громадами, представниками бізнесу, небайдужими громадянами та ін. Також йшлося про розроблення механізмів визнання результатів неформальної освіти дорослих в Україні; подолання бюрократичних перепон у питаннях, що стосуються виділення коштів місцевих бюджетів на розвиток освіти дорослих; доцільність розробки і затвердження типових положень щодо діяльності центрів освіти для різних категорій дорослих; сертифікацію, визнання кваліфікації андрагогів, тренерів та інших фахівців, які працюють у закладах формальної і неформальної освіти дорослих.

 

Учасники круглого столу розробили пропозиції щодо розв’язання нагальних питань, пов’язаних із законодавчим забезпеченням освіти дорослих, розвитком неформальної, інформальної та формальної освіти молоді та дорослих в Україні.

 

Фотоматеріали дивіться тут