Міжнародна конференція ATEE-2020 «Teacher Education for Promoting Well-being in School»

Міжнародна конференція ATEE-2020 «Teacher Education for Promoting Well-being in School»
07.07.2020 14:00

Асоціація педагогічної освіти в Європі або ATEE (The Association for Teacher Education in Europe) є некомерційною європейською організацією, метою якої є підвищення якості педагогічної освіти у Європі та підтримка професійного розвитку вчителів та педагогів-викладачів усіх рівнів. ATEE бере участь у мережі правління національних та міжнародних установ, асоціацій та урядових органів.

 

ATEE охоплює більшу частину Європи, а також такі країни, як США, Австралія та Ізраїль та деякі африканські країни. ATEE також надає консультації з педагогічної освіти Європейській комісії. АТЕЕ намагається досягти своєї мети шляхом активного діалогу та міжнародного обміну дослідженнями і кращою практикою в педагогічній освіті. Як результат, ATEE - це полікультурне об’єднання, що має широкий досвід у різних галузях педагогічної освіти.

 

Три типи конференцій організовуються членами ATEE, а саме:

 

  • Основна щорічна конференція, що відбувається кожного літа з конкретною тематикою у галузі педагогічної освіти.
  • Зимова конференція, що організовується однією із Спільнот досліджень та розвитку ATEE. (Спільноти досліджень та розвитку (The Research & Development Communities (RDCs)) є ядром ATEE, створюючи основу для соціальної узгодженості в асоціації. Вони забезпечують першу платформу для діалогу, обміну та спільної міжнародної діяльності між фахівцями та різними установами)
  • Весняна конференція, що зазвичай відбувається в одній з країн Балтії.

 

Сьогодні, представники нашого Інституту та Кафедри ЮНЕСКО "Неперервна професійна освіта XXI століття" Маріанна Марусинець (PhD) та Кирил Котун (PhD), спільно з Тетяною Фурсенко (PhD) – представником Національного авіаційного університету, стали учасниками Зимової Конференції ATEE-2020 організованої Університетом Ștefan cel Mare в м.Сучава (Румунія), яка була перенесена на літній період у зв’язку з пандемією COVID-19. Конференція відбувається два дні (6 -7 липня) у форматі вебінару.

 

Тема цьогорічної Зимової конференції - «Освіта вчителів для сприяння добробуту в школі» («Teacher Education for Promoting Well-being in School»). М.Марусинець, К.Котун та Т.Фурсенко виступили з доповіддю «Стратегії розвитку освіти дорослих в європейському освітньому просторі та діяльності міжнародних організацій» («Startegies for adult education development in the European educational space and international organizations` activities») на секції ATEE-2020 «Pre-service and In-service Teacher Training. Policies, Practice & Research (PST)». У доповіді науковці окреслили досвід європейських країн у сфері освіти дорослих та виокремили стратегічні напрями розвитку освіти дорослих, також в доповіді було представлено досвід України з неформальної освіти дорослих.

 

У Зимовій конференції ATEE-2020 «Teacher Education for Promoting Well-being in School» взяли участь фахівці в галузі освіти з таких країн як: Румунія, Республіки Молдова, Україна, Франція, Німеччина, Італія, Швейцарія, Республіка Польща, Іспанія, Туреччина, Греція, Австрія та Бельгія.