КРУГЛИЙ СТІЛ «CПЕЦІАЛІЗОВАНА ОСВІТА ЯК СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНЄ ЯВИЩЕ»

КРУГЛИЙ СТІЛ «CПЕЦІАЛІЗОВАНА ОСВІТА ЯК СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНЄ ЯВИЩЕ»
01.06.2018 17:00

31 травня 2018 р. за ініціативи відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся круглий стіл «Cпеціалізована освіта як соціально-освітнє явище» (м. Київ, Муніципальна галерея мистецтв ЦРБ ім. П.А. Загребельного).

 

Учасники круглого взяли участь в обговоренні широкого кола питань, серед яких – перспективи розвитку спеціалізованої освіти в Україні; заклади спеціалізованої освіти як провайдери освітніх послуг для дітей, молоді та дорослих. Було акцентовано увагу на відповідних статтях нової редакції Закону «Про освіту» у контексті зрушень у галузі сучасної спеціалізованої і загальної освіти. 

 

У роботі круглого столу взяли участь: начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Ігор Закомірний, науковці відділу андрагогіки ІПООД НАПН України – завідувач відділу, проф. Олена Аніщенко, головний наук. сп., доц. Олена Волярська, провідний наук. сп., ст. наук. сп. Світлана Зінченко, провідний наук. сп., ст. наук. сп. Тетяна Калюжна, старші наук. сп. – Тамара Котирло, Володимир Піддячий, Дар’я Щербина, директори і педагогічні працівники загальноосвітніх закладів, закладів спеціалізованої освіти Деснянського р-ну м. Києва.

 

Довідково. Спеціалізована освіта – це освіта мистецького, спортивного, військового чи наукового спрямування, яка може здобуватися в рамках формальної, неформальної, інформальної освіти, спрямована на здобуття компетентностей у відповідній сфері професійної діяльності під час навчання у безперервному інтегрованому освітньому процесі на кількох або всіх рівнях освіти та потребує раннього виявлення і розвитку індивідуальних здібностей. Держава створює умови для здобуття освіти мистецького, спортивного, військового та наукового спрямування, у тому числі в закладах спеціалізованої освіти всіх рівнів … (ст. 21 Закону «Про освіту»).