Князі Острозькі: європейський вимір української історії

Князі Острозькі: європейський вимір української історії
07.07.2017 18:00

Завдяки підписаному Меморандуму про співпрацю між Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником науковці Інституту були запрошені на перегляд виставки «Князі Острозькі: європейський вимір української історії», яка відбулася 6 липня 2017 року у Заповіднику.

 

Виставка присвячена представникам славетного шляхетського роду України, які відігравали визначну роль в історичних процесах, що відбувалися в Східній та Центральній Європі в XV – першій половині XVII ст. Протягом тривалого часу князі Острозькі активно впливали на суспільно-політичні, релігійні, культурні процеси на теренах сучасної України та сусідніх держав. Династія князів Острозьких презентує період історії загальний для українського, литовського, білоруського і польського народів. Видатними представниками цієї родини були князі Федір Данилович (прп. Феодосій) – учасник Грюнвальдської битви, сподвижник литовського князя Свидригайла, постриженик Києво-Печерського монастиря, похований у його Дальніх печерах; Костянтин Іванович – один із найвидатніших полководців XVI ст., багаторічний Великий гетьман Литовський; Василь-Костянтин Костянтинович – київський воєвода, один з найвпливовіших магнатів Речи Посполитої, засновник Острозької академії та друкарні. Всі вони зробили значний внесок в розбудову української державності, національну культуру та освіту.

 

До уваги відвідувачів репродукція картини XVI ст. «Битва під Оршею» – одного з найкращих батальних полотен доби Відродження, створеного невідомим учасником битви, учнем художника Лукаса Кранаха Старшого (оригінал в Національному музеї у Варшаві). У цій битві 1514 року об’єднаним військом литовців, поляків, українців і білорусів під командуванням князя Костянтина Острозького було розгромлене 40-тисячне військо Московської держави.

 

Екскурсію провела відомий мистецтвознавець, заступник начальника мистецтвознавчого відділу – Шульц Ірина Василівна. Щира подяка!!!