Дводенний тренінг Lions Quest. Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття для педагогічних працівників Корчинського ЗЗСО у Львівській області

Дводенний тренінг Lions Quest. Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття для педагогічних працівників Корчинського ЗЗСО у Львівській області
28.06.2022 10:00

Соціальні та емоційні компетентності набули особливого значення для кожного в Україні в умовах повномасштабного вторгнення військ російської федерації. Навички самоусвідомлення, самоорганізації, соціальної свідомості, побудови стосунків, прийняття відповідального рішення стали особливо актуальними.

 

Активну участь у забезпеченні українських педагогів дієвими інструментами розвитку цих навичок беруть також науковці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих. З цією метою відділом зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих започатковано волонтерський проєкт #ПІДТРИМКА _ОСВІТЯН_В_УМОВАХ_ВІЙНИ. У рамках проєкту заплановано проведення освітніх, інформаційних і консультативних заходів у форматах онлайн і офлайн. Зокрема це будуть вебінари, тренінги, круглі столи, консультативні зустрічі тощо.

 

Завдяки співпраці з Міжнародною асоціацією благодійних громадських організацій LIONS Clubs International Foundation 15–16 червня 2022 р. Людмила Дяченко, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих, провела дводенний тренінг "Lions Quest. Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття" для педагогічних працівників Корчинського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Сколівської міської ради у Львівській області.

 

Протягом двох днів активної роботи педагоги Корчинської школи визначали шляхи налагодження взаємодії між членами шкільної громади, виявляли способи створення дружнього навчального середовища в школі та класі. Також разом шукали відповідь на головне питання – як допомогти молоді зростати здоровими здібними із сильним характером. Під час інтерактивної взаємодії педагоги апробували методи соціально-емоційного навчання та розглядали можливості їх впровадження в щоденну практику уроків.

 

Довідково: Lions Quest – це міжнародна програма розвитку соціальних та емоційних компетентностей, покликана сприяти впровадженню соціально-емоційного навчання в системі шкільної освіти у всьому світі. http://www.lions.org.ua/programi/lions-quest/

В Україні та світі її представляє Міжнародна асоціація благодійних громадських організацій "LIONS Clubs International Foundation" http://www.lions.org.ua/ , яка заснована в 1917 р. та має представництва у 208 країнах світу.

 

Людмила Дяченко

відділ зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих