Дводенний тренінг Lions Quest. Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття для педагогічних працівників Крушельницького ЗЗСО у Львівській області

Дводенний тренінг Lions Quest. Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття для  педагогічних працівників Крушельницького ЗЗСО у Львівській області
27.06.2022 10:00

«Єднання» і «взаємодія» – ці два слова стали особливо важливими в умовах повномасштабного вторгнення військ росії в Україну. Українці всередині країни, поза її межами, наші друзі й партнери за кордоном – ми всі єднаємося і взаємодіємо одне з одним заради добробуту українського суспільства, заради збереження як фізичного, так і психічного здоров’я кожного українця.

 

Українська школа сьогодні стала не лише гуманітарним хабом, а й центром психологічної підтримки. За таких умов педагогічні працівники працюють з подвійним навантаженням. Щоб мати психологічні ресурси для піклування й підтримки, вміти налагоджувати взаємодію шкільної громади треба мати добре розвинені соціальні й емоційні компетентності.

 

До забезпечення українських педагогів дієвими інструментами розвитку цих навичок долучаються також науковці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих. З цією метою відділом зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих започатковано волонтерський проєкт #ПІДТРИМКА _ОСВІТЯН_В_УМОВАХ_ВІЙНИ. У рамках проєкту заплановано проведення освітніх, інформаційних і консультативних заходів у форматах онлайн і офлайн. Зокрема це будуть вебінари, тренінги, круглі столи, консультативні зустрічі тощо.

 

За сприяння Міжнародної асоціації благодійних громадських організацій LIONS Clubs International Foundation 17–18 червня 2022 р. Людмила Дяченко, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих, провела дводенний тренінг "Lions Quest. Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття" для  педагогічних працівників Крушельницького закладу загальної середньої освіти І–ІІ ступенів Сколівської міської ради у Львівській області.

 

Під час тренінгу педагоги визначали шляхи налагодження взаємодії членів шкільної громади, здобували комунікативні навички, апробували методи соціально-емоційного навчання та моделювали уроки за програмою "Lions Quest Ukraine. Соціальні та емоційні компетентності ХХІ століття".

 

Довідково:

 

Lions Quest – це міжнародна програма розвитку соціальних та емоційних компетентностей, покликана сприяти впровадженню соціально-емоційного навчання в системі шкільної освіти у всьому світі. http://www.lions.org.ua/programi/lions-quest/

 

В Україні та світі її представляє Міжнародна асоціація благодійних громадських організацій "LIONS Clubs International Foundation" http://www.lions.org.ua/ , яка заснована в 1917 р. та має представництва у 208 країнах світу.

 

Людмила Дяченко

відділ зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих