Дискусія «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін»

Дискусія «Освіта для турбулентного світу:  як жити, навчати і навчатися на вістрі змін»
11.07.2017 18:00

10 липня 2017 р. на базі незалежного аналітичного центру «Український інститут майбутнього» відбулась дискусія «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін».

 

Ключовими спікерами були: Павло Хобзей – заступник Міністра освіти і науки України; Людмила Дяченко – старший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, кандидат педагогічних наук; Микола Скиба – експерт з питань освіти «Українського інституту майбутнього».

 

Учасниками обговорень стали вчителі, батьки, представники адміністрацій шкіл, викладачі вищих навчальних закладів, представники громадських організацій України. Доповідачі розглядали проблемні питання системи освіти в Україні, акцентували увагу на стрімкому прискоренні темпів розвитку людського суспільства, що вимагає змін освітньої парадигми і пошуку нових інструментів її реалізації. Під час обговорень спікери звертались до світового досвіду функціонування інноваційних моделей освіти (фінської, сінгапурської, німецької), окреслили ймовірні перспективи розвитку школи в майбутньому. У виступах і запитаннях учасників визначено потребу формування єдиної стратегії розвитку освіти в Україні, налагодження соціального партнерства між освітніми інститутами та інститутами ринку праці, удосконалення інструментів фахового зростання і особистісного розвитку педагога.

 

Відео дискусії можна переглянути за посиланням: 

https://www.facebook.com/UkrainianIF/videos/1509552539106836/

 

У рамках дискусії відбулась презентація аналітичної доповіді «Освіта для турбулентного світу: як жити, навчати і навчатися на вістрі змін», автором-укладачем якої є Микола Скиба, рецензентом – Людмила Дяченко. Матеріали доповіді стануть у нагоді вчителям, батькам, старшокласникам, представникам адміністрації шкіл, викладачам вищих навчальних закладів і всім небайдужим до змін, що неминуче супроводжують суспільство та освіту зокрема.

 

З текстом доповіді можна ознайомитись на сайті «Українського інституту майбутнього»: https://uifuture.org/uk/post/osvita-dla-turbulentnogo-svitu-dopovid-pdf_332