Деліберативна освіта в США, перспективи впровадження в Україні

Деліберативна освіта в США, перспективи впровадження в Україні
23.02.2018 09:00

З 13 по 15 лютого 2018 року за сприяння дирекції  Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти науковими співробітниками відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Ярославом Пилинським і Маріанною Марусинець було репрезентовано слухачам курсів підвищення кваліфікації наукові дослідження з проблем деліберативної освіти в США.

 

Лекція 1. «Деліберативна освіта в США, перспективи впровадження в Україні» вчителям англійської мови закладів освіти Закарпатської області  на англійській мові. Мета лекції – ознайомити слухачів з деліберативною освітою: станом та перспективами розвитку.

 

Лекція 2. Для керівників та вчителів  закладів освіти Закарпатської області. Мета лекції – розкрити сутність деліберативної освіти, зміст та методи її викладання, особливості застосування в умовах концептуальних змін, що відбуваються нині в рамках реформування української школи. Також на зустрічі було презентовано такі наукові видання Ярослава Пилинського: «Деліберативна освіта в умовах децентралізації» (2018) та «Від нації мігрантів до нації патріотів. Як американська освіта створила американську націю» (2016).

 

15 лютого відбулася зустріч з магістрами Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», метою якої було ознайомити студентів із розвитком деліберативної освіти у США та впровадження її у вишах США та України.

 

Крім того, 15 лютого відбулася зустріч з проректором з науково-педагогічної роботи Державного вищого навчального закладу УжНУ Лендьел Мирославою Олександрівною з метою презентації деліберативної педагогіки, на якій було обговорено перспективи впровадження її у навчальні програми університету. Також на цій зустрічі Я. Пилинський представив свої авторські наукові доробки та подарував на згадку університету.

 

 

Маріанна Марусинець, кандидат філологічних наук,

старший науковий співробітник відділу зарубіжних

систем педагогічної освіти і освіти дорослих

 

Фотоматеріали можна переглянути на офіційній сторінці ІПООД у Facebook тут